Programlamada kullanılan kodları yedekleyerek, daha sonra kolayca bulabilirsiniz. Kodbank uygulaması, programlama kodu ve program geliştirme yazma üstüne işler yapanların kolayca faydalanabilecekleri kod depolama aracı olarak değerlendiriliyor ve ücretsiz olarak kullanılabildiği için de sorun çıkmadan kullanılabiliyor. Ara yüzü son derece basit ve sade olması sebebiyle kodları kaydetmek, aradığınızda yeniden bulmak ve kullanmak gibi tüm işlemleri son derece kolay bir şekilde gerçekleştirildiğini de söylemek gerekir.

Ancak özellikle düzenli bir şekilde çalışmayan programcılar ya da web tasarımcıları eski kodlarını bulmada sorun yaşadıkları ortadayken Kodbank ile bu problemin üstesinden gelebilirler. Eski kodları depolama alanına aktardıktan sonra çeşitli listeleme ve arama yöntemlerini kullanarak kodlara ulaşmanız sağlanıyor. Hem sunucuda kod depolama hem de yerel depolama sistemi sayesinde çok yönlü bir kullanıma sahip olan program, neredeyse tüm dillere uygunluğu ile de oldukça beğenilenler arasında yerini alıyor.

Kodbank’ı ilk yükleme ve çalıştırma durumda internet bağlantısı tabii ki gerekirken, kayıt da olmanız gerekiyor ancak daha sonra depolama ve bulma işlemlerinde internet bağlantısı olmaksızın da çalışıyor. İnternet bağlantısı ile giriş yapmanız durumunda ise kod havuzuna erişimi sağlayabiliyorsunuz.

Kodlarınızı yedekleme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer ve kodlarınıza sürekli en seri şekilde ulaşmak niyetiniz varsa Kodbank’a göz atmadan geçmemelisiniz. Yerli bir uygulama olduğu için de program Türkçe. Bu da Türk kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlıyor.
Kodbank programını indirmek için;

İlgili Yazılar

Yorum Yap