Intel NUC, berzer ürünlerin aksine klavyesi ya da toucpadi bulunmayan basit ve kullanışlı bir Ultrabook benzeri bir cihaz olmasıyla dikkat çekiyor.

Ultrabook sınıfı bir performans sunan NUC, 2012 yılından bu yana geliştirilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz senede NUC ve MBK-tabanlı sistemler satışlarını sıfırdan zirveye kadar yükselterek başarılarını kanıtladı. Nucs bilgisayarlar Ultrabooklar gibi basit ve kullanışlı ama ağır iş istasyonlarında veya yüksek grafikli oyunlarda yetersiz kaldığı için genellikle kurumlar tarafından tercih ediliyor.

Intel’in dahili Wi-fi ve Msata(M2) teknolojilerini entegre ettiği yeni cihazı önceki nesil cihazlara göre daha iyi bir güç tüketimi ve yüksek performans sunuyor.

Intel Nuc’da, 1 Mini DisplayPort, 1 Mini Hdmi, 4 USB 3.0, Intel Gigabit Ethernet teknolojisini kullanan 1 RJ45, 1 Analog Kulaklık ve 1 adet Analog Mikrofon girişi bulunuyor.

Yeni nesil Çift çekirdekli I5-5250U 1.6 gHz hızındaki CPU Turbo ile 2.7 gHz’e kadar çıkabiliyor. Intel NUC entegre grafik (IGP) teknolojisi ile 300 ile 950 mHz’e kadar grafik işlem gücü sunabiliyor. Intel yeni cihazında 3MB L3 Önbellek, Hyper-Threading, VT-d, VT-x ve AES-NI gibi yeni teknolojiler kullanıyor.

65W’lık güç adaptörü maliyetli bir ürün olduğu için kutu içerisinden çıkıp çıkmayacağı kesin değil.

Kaynak:Berkaycelik.com

İlgili Yazılar

Yorum Yap