ABD’de yapılan Super Bowl’da, Universal Studiosun başarılı yapımları arasında yer alan Hızlı ve Öfkeli serisinin 7. filmine ait yeni bir fragman yayınlandı.

Yarış konulu aksiyon filmi denince akla ilk gelen Hızlı ve Öfkeli serisini hemen hemen hepimiz biliriz. 2001 yılından bu zamana 6 başarılı filmin yapımına imza atan serinin yeni filmide önümüzdeki aylarda vizyona girmeye hazırlanıyor. Aslında geçen sene vizyona girecek olan film, başrol oyuncularından Paul Walker’ın hayatını kaybetmesinden dolayı bu seneye ertelendi. Gerekçe olarakta tüm sahnelerin tamamlanmadığı, kalan sahnelerde Paul Walker’ın kardeşinin kullanılacağı ve birçok sahnenin yeniden çekileceği söylenmişti.

Paul Walker, 30 Kasım 2013’te arkadaşın kullandığı spor arabanın kontrolünü kaybederek yol kenarındaki ağaca çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından günlerce tutarlı olmayan delillerle ilgili şüpheler konuşuldu. Birazda iyi bir aktör olduğu için onun öldüğüne inanmak istemedik. Çünkü biz onu hepimizde yeri olan Hızlı ve Öfkeli serisinin ilk filmindeki polis Brian O’conner rolüyle tanımıştık. Hayranları aylarca öldüğüne inanmak istemedi, değişik delillerde ortaya çıkınca herkes “acaba film için yapılan bir oyunmu?” dedi. Bizde böyle olmasını çok isteriz ama şuan için ölümünün aksini söyleyen resmi bir açıklama yada delil yok. Ancak hayranları Hızlı ve Öfkeli 7 filmi vizyona girene kadar onun öldüğüne inanmayacaklar. Umarızki buda filmin ilgi çekmesi içi yapılmış bir oyundur.

Önceki aylarda yayınladığı IMAX traileriyle bir kez daha gönüllere taht kuran Hızlı ve Öfkeli 7 filmine dair birçok ipucunu bize verdi ama fragmanda en çok dikkat çeken konu kuşkusuz birçok sahnede Paul Walker’ın oynamasıydı. Hayranları trailerde onu gördüğü için kesinlikle ölmedi demeye başladılar.

Amerikalıların her sene düzenlediği etkinliklerinden olan Super Bowl’da otomobil firmalarından yeni vizyona çıkacak filmlere kadar birçok tanıtım gösteriliyor. Fast and Furious serisinin yeni filmine ait herkesin merakla beklediği yeni fragman ise bu seneki Super Bowl’da görüldü. Trailerden anlaşılacağı üzere bizleri yoğun aksiyonlu izlemeye doyamayacağımız sağlam bir film bekliyor. Aksiyon sahnelerinden ve efektlerinden bahsetmeye gerek bile yok zaten. Konusunu kısaca özetlemek gerekirse 6.filmde gördüğümüz Show’un abisi intikam almaya geliyor. Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Dwayne Johnson ve Jason Statham gibi başrollerin bulunduğu filmin daha önceki filmler nasıl bizi hayal kırıklığına uğratmadıysa bu filminde bizi hayal kırıklığına uğratmayacağını biliyoruz. Bizim anlatmamızdansa en iyi fragmanları izledikten sonra kararı kendiniz veriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap