Asus başarılı bir fuar performansının ardından bir süredir yeni cihaz tanıtmamıştı. Ama bugün giriş seviye kullanıcılara hitab eden Zenfone C‘yi tanıttı.

(Ces)Tüketici elektroniği fuarında tanıtılan ürünlerin takip edenler Asus’un başarısını fark etmişlerdir. Asus Zenfone 5 ve 6 gibi yetersiz giriş seviyesi telefonlardan sonra kullanıcılarda Asus telefon yapamıyor gibi bir algının oluşmasına sebep olmuştu. Ancak bu seneki fuarda tanıttığı Zenfone 2 ve Zenfone Zoom modelleriyle bu algının ne kadar yanlış olduğunu birkez daha kanıtladı.

Zenfone C, 2100 mAh bataryanın bulunduğu kasada 854 x 480 piksel çözünürlüklü 4.5 inc ekran ve ön tarafında 0.3 Megapiksel ön kamera ile arka tarafında 5 Megapiksel çözünürlükte f/2.0 diyafram değerinde arka kamera bulunuyor. ZenUI arayüzü ile birlikte Android Kitkat 4.4.2 işletim sistemini kullanan cihazda, MicroSD desteğiyle 64 Gb’a kadar arttırılabilen 8 Gb dahili hafıza bulunuyor. Cihaza gücünü 1 GB LPDDR2 tarafından desteklenen Intel Atom Z2520 işlemci veriyor. Fiyatı tam olarak belli olmayan cihazın bu ayın ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

 

Yorum Yap