Bir dönem özellikle şirket çalışanlarının erişim filtrelerine takılmadan kullanabildiği Google Talk artık yolun sonuna geldi.

2005 yılından bu yana hizmet veren daha çok Gmail kullanıcıların tercih ettiği, bir dönemin başarılı mesajlama uygulaması olan Google Talk’un, 25 Şubat’ta Windows’ta kullanımı sonlandırılacak. Kullanmaya devam etmek isteyenler 3.parti yazılımlar vasıtasıyla kullanmaya devam edebilselerde Google, destek vermeyeceği için kullanıcılarını kendi güvenlikleri açısından kullanmamaları gerektiği konusunda uyarıyor. Birkaç sene önce Microsoft’un, Skype’yi geliştirip daha yaygın kullanılmasını sağlamak için efsane mesajlama uygulamalarından Windows Live Messenger’ı kapatıp kullanıcılarını Skype’ye yönelttiğini hatırlarsınız. Buna benzer bir şekilde Google’da, kullanıcılarını Hangouts servisine yöneltip tüm mesajlamayı tek bir uygulamada toplamak için  Google Talk servisini emekli ediyor.

google-talk

google-talk

Google ürün müdürü Mayur Kamat’ın yaptığı açıklamaya göre 25 Şubat’ta Google Talk, Windows’ta hizmetine son verecek. Zamanla da muhtemelen tarihe karışarak ve yerini bütünüyle gelişmeye devam eden Hangouts’a bırakacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap