Dünyanın ilk 4GB RAM’li akıllı telefonu olmasıyla CES’e damgasını vuran Asus Zenfone 2 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. İnternette paylaşılan bilgilere göre Asus Zenfone 2’nin MediaTek ve Qualcomm işlemcili olmak üzere 2 farklı modelle geleceği söyleniyor.

Geçen ay düzenlenen CES(Tüketici Elektroniği Fuarı)’te tanıttığı Zenfone 2 ve Zenfone Zoom ile fuara damgasını vuran Asus,  cep bilgisayarı olarak tabir ettiğimiz akıllı telefonlar konusunda da ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamış oldu. Bugünde Tayvan’lı kaynaklar tarafından internette farklı bir iddia ortaya atıldı. Zenfone 2’nin maliyeti düşük telefon tercih eden ülkeler için Qualcomm işlemci, 4G altyapısı henüz hazır olmayan ülkeler için MediaTek işlemci kullanacağı söylendi. Asus Zenfone 2’nin, bir fiyat performans cihazı olarak gelmesi beklenildiğini düşünürsek, değişik ekonomiye sahip olan ülkelere farklı modeller üretmesi kulağa mantıklı geliyor.

2GB veya 4GB RAM seçeneği, 5 MegaPiksel Ön ve 13 Megapiksel Arka Kamera, 16,32 ve 64GB Depolama seçeneği, Full HD IPS LCD 5.5 Inc ekran ve 3000mAh batarya gibi özellikleri bulunan Zenfone 2’nin, İntel işlemci ile Haziran ayında ülkemize gelmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

  • Utku Altay

    Hobaaaaaa

  • oktay

    asdfasdfasf