Gelişmiş yüksek grafikli oyunları ve yüksek boyutlu işlevsel uygulamaları programcıların rahatlıkla geliştirebilmesi için Apple, AppStoredaki 2GB’lık uygulama yükleme sınırını 4GB’a yükseltti.

AppStore’daki 2GB’lık uygulama yükleme sınırından dolayı, geliştiriciler tam anlamıyla istedikleri uygulamaları geliştirmek yerine daha çok geliştirdikleri özellikleri sıkıştırmak gibi sorunlar yaşıyor. Bu durumdan olumsuz etkilenen uygulama geliştiricilerinin sesine kulak veren Apple, AppStore’daki uygulama geliştirme limitini 2GB’dan 4GB’a yükseltti. Buna rağmen mobil şebeke vasıtasıyla internete giren kullanıcıların zor durumda kalmaması için, mobil şebeke üzerinden AppStore’dan en fazla 100 Megabyte boyutunda uygulamala indirmelerine izin veriyor.

4GB’lık uygulama geliştirme limitini düşünürsek  bu zamandan sonra bırak 16GB’ı, 32 GB Ios cihazların bile ne kadar yeterli olduğu bizleri düşündürmeye başladı. Elbette hepimiz daha iyi grafik performansı sunan oyunlar veya çoklu işlevsel uygulamalar görmeyi isteriz ama Apple cihazlarının fiyatlarını düşünürsek, bu yeni uygulama hem kullanıcıları sevindirecek hemde daha yüksek kapasiteli cihazlar almak zorunda kalacakları için mutsuz edecek gibi gözüküyor. Çünkü Apple’ın satış politikası gereği hafıza kartı kullanılmamasıyla beraber 16 GB ile 32GB lık bir model arasında ortalama 300 TL fiyat farkı var. Böyle bir durum Apple kullanıcılarını nasıl etkiler, lütfen sizde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

İlgili Yazılar

Yorum Yap