Yakın zamanda “Siz burada yokken” ve “Bing Çeviri” uygulamalarını kullanıma sunan Twitter kendini geliştirmek konusunda hız kesmiyor. Yeni özellikleri olan mobil video çekimi ve grup mesajlaşma uygulamalarını bugün kullanıma sundu.

Resmi hesabından yeni özelliklerini duyuran Twitter kendini geliştirmekte kararlı olduğunu kullanıcılarına birkez daha göstermiş oldu. Yeni grup mesajlamaya bakıcak olursak Facebook’un grup sohbet özelliğine benzer olarak arkadaşlarla toplu mesajlaşılabildiğini farklı olarak birbirini takip etmeyen insanların toplu bir şekilde mesajlaşabilme özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Elbette sohbete katılan herkese bildirim gönderiliyor.

Önümüzdeki günlerde ios ve android kullanıcılarına güncelleme olarak verilecek bir diğer özellik ise mobil video çekim özelliği. Özellikle Vine sayesinde insanların 140 karakterle yetinmediğini anlayan Twitter 30 saniyeye kadar video çekebilen yeni mobil video çekim desteğini kullanıma sunuyor.  Bu yenilik özellikle 140 karakterle yetinmeyen Twitter fenomenlerinin oldukça ilgisini çekicek gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap