Selfie çılgınlığının artarak yaygınlaşmasından oyunlarda nasibini aldı. Yeni gelen güncelleme ile birlikte World Of Warcraft adındaki oyunda bu çılgınlığa katılmış oldu.

Selfie çılgınlığı sınır tanımadan yaygınlaşmaya devam ediyor. Neredeyse tüm dünyayı sarmış olan bu trend şimdide oyunlara giriyor. World of Warcraft adlı oyuna gelen 6.1 güncellemesindeki bir eşya ile oyuncular karakterlerinin selfie çekimlerini ve fazlasını yapabiliyorlar.

“Field Photograpy” adlı görevi yerine getiren oyuncular çekim yapabilmeleri için gerekli Selfie Camera adlı eşyaya sahip olabiliyorlar. Görevi yerine getiren oyuncuların eşyayı kullanmasıysa oldukça basit. Kullanmak isteyen oyuncular eşyanın üzerine tıkladığı anda kamera açısı otomatik olarak karakterin yüzüne dönüyor. İstenilen açıda selfie çekilmesiyle birlikte karakterimizde “duckface” vb. yüz ifadeleri kullanıyor. Güncelleme bununla da sınırlı değil. Selfielerinize farklı filtreler ekleyebileceğiniz Selfie Camera Mkll adlı kitede ek bir görevle sahip olabilirsiniz.  Bir diğer özellik ise çekimlerimizi Twitter üzerinden paylaşabileceğimizi söylüyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap