Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un CES 2015 fuarında bir telefon duyurması beklenmiyordu. Firma buna istinaden bir sürpriz yaparak Hindistan’da Galaxy E serisini resmi olarak tanıttı.

Galaxy E serisine baktığımızda karşımızda iki model görüyoruz. Bunlardan birisi orta seviye kullanıcılar için çıkarılmış olan Galaxy E5 modeli, diğeri ise biraz daha üst seviye kullanıcılar için üretilmiş olan Galaxy E7 modeli.

Her iki modelin de dikkatleri üzerine çeken ortak noktası olarak Super AMOLED ekrana sahip olmasını gösterebiliriz. Öte yandan Samsung, her iki telefon içinde ekran çözünürlüğü ve kullanılan işlemci hakkında ayrıntılı bir bilgi yayımlamış değil.

Galaxy modellerinde görmeye alışık olduğumuz tasarımsal anlayışı E serisinde de devam ettiren Samsung’un E5 ve E7 modelleri de birbirinin tıpa tıp aynısı diyebiliriz.

Galaxy E7 modeli 5.5 inç boyutunda yukarıda da belirttiğimiz üzere Super AMOLED ekrana sahip. 4 çekirdekli 1.2GHz hızında çalışan bir işlemci ile gelecek olan modelde 2GB RAM ve 16GB arttırılabilir depolama kapasitesi yer alıyor. 13MP çözünürlüğünde LED flaşa sahip arka kamera ve 5MP çözünürlükteki ön kamera ile kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen Samsung, ön kameraya ses ve el hareketi ile çekim yapabilme özelliklerini de eklemeyi ihmal etmemiş.Cihaz gücünü 2950mAh boyutundaki bataryadan alırken işletim sistemi olarak Android 4.4 kullanıyor.

Samsung-GALAXY-E7

Samsung-GALAXY-E7

Galaxy E5 modeline baktığımızda ise E7 modeliyle aynı işlemciyi kullandığını görüyoruz. Ekran olarak ise 5 inç boyutunda Super AMOLED ekran kullanan Galaxy E5’de 1.5GB RAM ve 16GB artırılabilir depolama alanı sunuyor. Kamera tarafında Galaxy E7’ye oranla alt seviye kalan modelde 8MP çözünürlüğünde arka, 5MP çözünürlüğünde ön kameraya yer verilmiş vaziyette. 2400mAh gücündeki batarya ile gelen Galaxy E5’de yine Android 4.4 işletim sistemi kullanılıyor.

Samsung-GALAXY-E5

Samsung-GALAXY-E5

Son olarak daha fazla özellik ve cihazların çıkış tarihi hakkında bilgi bulunmazken Galaxy E5 modeli 19.000 Hisdistan Rupisi (yaklaşık 300 dolar) , Galaxy E7 modeli ise 23.000 Hindistan Rupisi (yaklaşık 363 dolar) fiyat etiketi ile raflarda yerini alacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap