Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan CES 2015 fuarında LG tarafından merakla tanıtılması beklenen LG G Flex 2 akıllı telefon modeli tanıtımdan önce basın bülteni ile resmi olarak duyuruldu.

LG G Flex 2 modeli dünyada ilk kez Snapdragon 810 yongasetini kullanan akıllı telefon oldu. LG G Flex modelinin devamı niteliğinde piyasaya sürülecek olan model kavisli ekran geleneğini sürdürmeye devam ediyor. İlk modele göre tasarımı fazla değiştirmeyen LG, donanımsal ve dayanıklılık olarak G Flex 2 modelini daha gelişmiş bir telefon haline getirmeyi başarmış.

Örneklerimizi hep ilk modele göre veriyoruz çünkü bu telefonun piyasada başka bir örneği henüz bulunmamakta. Gene ilk modele göre dayanıklılığı artan telefonun üst kısmından gelen ağırlığa karşı oldukça iyi direnç gösterebiliyor. Ayrıca telefonun arka kısmı çizildiği taktirde kendisini 10 saniye gibi kısa bir süre içerisinde yenileyebiliyor. Ayrıca LG G Flex 2 modelinin kavis oranı 400mm ila 700mm aralığında değişiyor.

lg_g_flex2

lg_g_flex2

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Snapdragon 810 yongasetini kullanan modelde Full HD çözünürlükte 5.5 inç boyutunda kavisli P-OLED ekran ile birlikte geliyor. 2GB LPDDR4 RAM kullanan telefon 16 veya 32GB depolama kapasiteli seçenekler sunuyor. Ayrıca tam olarak bilinmemekle birlikte 2TB’a kadar microSD kart desteğinin sunulduğu belirtiliyor. Telefon gücünü ise 3000mAh boyutundaki kavisli bataryadan alıyor.

13MP çözünürlüğünde OIS ve lazer odaklamalı arka kameraya yer verilen modelde 2.1MP çözünürlüğünde ön kamera kullanılıyor. 152 gram ağırlığa sahip olan LG G Flex 2, Platin Gümüş ve Flamenko Kırmızı renk seçenekleri ile geliyor. İşletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop kullanan modelde 4G / LTE / HSPA + 21/42 Mbps  ağ desteği ve Bluetooth 4.1, NFC, SlimPort, A-GPS,  GLONASS, USB 2.0, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac bağlantıları yer alıyor.

Fiyatı henüz belli olmayan LG G Flex 2, ay sonuna doğru Güney Kore’ de ilerleyen günlerde ise tüm dünyada satışa çıkarılacak.

Yorum Yap