Merhaba sevgili teknofiber.net takipçileri. Uzun zamandır finaller bütler derken siteye yazı giremiyordum. Fakat bugünden itibaren yazılarımı tekrardan sizlerle buluşturmaya çalışacağım. Kendinize iyi bakın takipte kalın 🙂

Şimdi başlıkta belirttiğim konuya hızlı bir giriş yapalım. Evet dünyanın ilk fiziksel butonu olmayan akıllı telefon modeli Manta 7X satışa sunulmaya hazırlanılıyor. Manta 7X modeli sizinde rahatça tahmin edebileceğiniz üzere Çin kökenli. Son yıllarda ilklere imza atmaya başlayan Çinli üreticiler en ince telefon, en hafif telefon derken şimdi de butonsuz telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Daha fazla sizleri meraklandırmadan Manta 7X’ in özelliklerini paylaşalım.

5.5 inç boyutundaki ekranı ile 1920 x 1080p Full HD çözünürlük deneyimi sunan Manta 7X, işlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 801 modelini kullanıyor. 2GB RAM ve 32GB ROM ile birlikte gelen cihazda 13MP çözünürlükte çift led flaşlı Sony IMX214 kamera yer alıyor. 4200 mAh bataryadan gücünü alan Manta 7X, Android 4.4 KitKat işletim sistemine MO7 kullanıcı yüzünü entegre etmiş vaziyette.

Telefonun kontrolünü nasıl sağlayacağız peki sorusunun cevabı ise çok basit. Modele özel tasarlanan çerçevenin ilgili yerlerine baskı uygulayarak veya ekran üzerinde yapılan tıklamalar ve sürükle bırak ile cihazın kontrolü sağlanıyor.

Son olarak model, Çin’de 400 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap