2İnternet üzerinde yer alan bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilmek için ghostery adlı eklentiyi yüklemeniz gerekmektedir. Web üzerinde yer alan ve günden güne oldukça fazla değişim gösteren siteler ve eklentiler sizlerin güvenliğini tehdit etmek amacıyla çeşitli istenmeyen unsurlar ile sizleri tehdit edebilmek ve sizler üzerinden rant sağlayabilmek amacıyla işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler arasına girmemek ve bunlara ek olarak da güvenliğinizi en üst düzeye çıkarabilmek için ghostery programını kullanarak ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Ghostery, desteklediği tarayıcı olarak Google Chrome’yi seçerek şuan ki internet kullanıcıları arasında yaygın olarak kullanılan Chrome için bir eklenti olarak biliniyor. Arama motoru olarak bilinen Google’nin çıkarmış olduğu Chrome adlı programı üzerinde Ayarlar > Uzantılar bölümüne girerek, sol alt tarafta yer alan “Daha fazla uzantı edin” butonuna tıkladıktan sonra açılan Chrome Web Mağazası üzerinde sol üstte yer alan arama butonuna “ghostery” yazarak ilk başta yer alan mavi bir hayalet yer alırken bunlara ek olarak da yapımcısı olarak bilinen ghostery.com adlı site tarafından gönderilmiş olmasına dikkat ettikten sonra “+ Ücretsiz” butonuna tıklamamız gerekiyor. İşlem denetlenerek devam ettikten sonra “Ekle” butonuna bastıktan sonra ghostery eklentisi chrome üzerinde aktif hale geliyor.

Artık internet üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde Google Chrome’yi ve ghostery eklentisini indirerek daha güvenli bir şekilde işlemlerinizi hallettikten sonra arkanıza yaslanarak derin bir nefes alabilirsiniz.

indir

İlgili Yazılar

Yorum Yap