Daha önce de haberini yaptığımız cihazın yeni sürümü tanıtıldı.  Günümüzde artık yeni teknolojik gelişmelerle birlikte cihazlarımızın ekranları büyüdükçe büyüdü. Fakat geliştirilen bu akıllı masa alışılmışın dışında bir ekranla tüketicinin karşısına çıkacak. Ideum adlı firmanın geliştirdiği dev ekranlı akıllı masayı gelin birlikte inceleyelim. 

Akıllı masanın 2 versiyonu mevcut biri 42 inç diğeri ise 44 inç boyutunda ekran büyüklüğünde olmasının dışında özellikleri de bu 2 versiyon arasında farklılık gösteriyor. 42 inç’lik modelinde 3,2 GHz hızında i5 işlemci ve 8 GB ram ile desteklenen akıllı masada Iris Pro 5200 grafik işlemcisinin yanında 256 GB SSD’lik bir hafıza bölümüne de yer  verilmiş. Her iki versiyonda da ekran çözünürlükleri 1920 x 1080 piksel.

Cihazın 46 inç ekran boyutundaki versiyonunda ise gücünü 3.5 GHz hızındaki güçlü bir işlemci olan i7’den alıyor. Üst seviye oyun bilgisayarlarında görmeye alışık olduğumuz ekran kartı olan GTX 760’I da sahio olan DUET ismini verdikleri masanın 16GB ram’e  ve 512 GB‘lık SSD gibi yüksek ram ve hafızadan oluştuğunu da belirtelim.

indir (1)

Bu akıllı masanın bir diğer özelliği ise 2 farklı işletim sistemine de sahip olabilmesi gösterilebilir. İntel’in sadece giyilebilir cihazlar için ürettiği ve küçük boyutuyla SD kartla neredeyse aynı boyuta sahip olan mini bilgisayarı sayesinde Android ve Windows arasında hızlı bir geçiş imkanı sunan Duet, aldığımız duyumlara göre aradaki geçiş süresi sadece 2 saniye.

indir (2)

Böylesine yüksek özelliklere sahip bu 2 versiyonda satışa sunulacak cihazın fiyatlarının da düşük olacağı beklenemez tabi ki. Cihazın fiyatı ise 7,950 dolardan başlayacağı da açıklandı. Şubat ayında satışa çıkacak olan cihaz zengin iş adamlarının göz bebeği haline gelebilir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap