Tayvan merkezli köklü teknoloji şirketi Acer’ ı özellikle ülkemize getirdiği ucuz ve yüksek donanımlı dizüstü bilgisayarları ile yakından tanıyoruz. Öyle ki bende bir Acer dizüstü bilgisayar kullanıcısı olarak yıllardır herhangi bir sorun ile karşılaşmış değilim. Acer dizüstü bilgisayarların diğer markalara oranla daha ekonomik olmasının en önemli nedeni kasasının sert plastikten üretiliyor olmasını gösterebilirim.

CES 2015 fuarına az bir zaman kala Acer şirketinin de diğer şirketler gibi ürünleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. V17 Nitro dizüstü bilgisayar modeli de bu ürünlerden birisi. Acer bu sefer tasarım konusunda da atağa geçerek oldukça şık görünümde bir dizüstü bilgisayar ortaya koymuş. Fakat tasarımdan ziyade bilgisayarın en çok dikkat çeken özelliği ReelSense 3D kamera kullanılmış olmasını gösterebilirim. Bu teknoloji sayesinde oyunlar klavye, fare veya gamepade ihtiyaç duyulmadan oynanabiliyor. Ayrıca kullanılan bu kamera ile yüz taraması ve cisimler arası uzaklık ölçülebiliyor.

İşlemci olarak dört çekirdekli 2.5GHz saat hızında çalışan Intel Core i7 seçilirken ekran kartı tarafında Nvidia’ nın GTX 860M modeline yer verilmiş. Hem SSD hemde HDD kullanılan V17 Nitro’ da, 128GB veya 256GB SSD seçimi yapılırken 1TB sabit diske yer veriliyor. En önemli unsur ekrandan bahsetmek gerekirse Full HD çözünürlükte 17 inç boyutunda bir ekran bilgisayara görüntü veriyor. Modelde ayrıca optik sürücüye de yer verilmiş durumda. Son olarak klavyenin arkadan aydınlatmalı özelliğe sahip olduğunu belirterek cihazın fiyatını merakla beklemeye koyuluyorum.

İlgili Yazılar

Yorum Yap