Elektronik cihaz üretimi alanında faaliyet gösteren çok köklü bir geçmişe sahip olan Japonya merkezli Sharp firması yeni model çerçevesiz akıllı telefonu AQUOS Crystal X modelinin tanıtımını yaptı.

Bu yılın başında Amerika’da satışa sunduğu AQUOS Crystal model adına sahip çerçevesiz akıllı telefonu ile dikkatleri üzerine çeken Sharp, çalışmalarına devam ederek yeni model akıllı telefonunu ilk adımda Japonya’da satışa sundu.

Japonya’da satışa sunulacak cihazın dağıtımını SoftBank adında telekomünikasyon firması üstlenmiş durumda.Yakın zamanda ön siparişe açılacak olan AQUOS Crystal X modelinin fiyatı ise belirtilmedi.Fakat bizim tahminlerimize göre 700 dolar civarı bir fiyat ile satışa sunulabilir.

sharp-aquos-crystal-x-2

Hızlıca üst segment bir akıllı telefon olan AQUOS Crystal X modelinin teknik özelliklerine göz atalım.

İşlemci tarafında dört çekirdekli 2.3Ghz saat hızında çalışan Snapdragon 801 yonga seti kullanan cihaz, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama kapasitesi ile geliyor. Gücünü 2610mAh’lik pilden alan AQUOS Crystal X, Full HD çözünürlükte 1920 x 1080 piksel 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip.

sharp-aquos-crystal-x-1

Arka kamerası 13MP çözünürlükte ve LED Flaşlı olan modelin ön kamerası 1.2MP çözünürlüğünde. İşletim sistemi olarak Android KitKat sürümü ile yüklü olarak gelen AQUOS Crystal X, renk seçeneği olarak ise pembe, siyah ve beyaz renkleri sunuyor. Son olarak tekrar etmek fayda cihaz ilk aşamada sadece Japonya’da satışa sunulacak fakat ilerleyen aşamalarda diğer ülkelerde de satışına başlanabilir.

Yorum Yap