Yabancı dizilerin ülkemizde yoğun bir şekilde izlendiği ortada. Özellikle ABD ve İngiltere televizyonlarında yayınlanan dizilere büyük bir ilgi var ülkemizde. Takip ettiğimiz dizileri genelde internet üzerinden izlediğimiz düşünülünce bölümleri kaçırmamak için ya da hangi bölümde kaldığımızı hatırlamak için kuvvetli bir hafızaya ihtiyacımız var. Çok fazla dizi takip eden bir kişi için hafızadan daha fazlasına da ihtiyaç olabiliyor.

SeriesGuide burada devreye giren bir uygulama. Kaynağını trakt, TMDb ve tvdb web sitelerinden alıyor ve takip ettiğiniz dizilerin yayınlanacağı günü, bölümle ilgili kısa bilgiyi, kullanıcı puanlarını size güzel bir şekilde sunuyor. Material Design anlayaşıyla düzenlenmiş tarasımı da gayet güzel. Sadece diziler değil, filmler de uygulamanın içinde mevcut. İzlediğiniz filmleri ekleyip puanlamalar yapabiliyorsunuz. Ben filmler için IMDb‘yi tercih ettiğim için dizi özellikleri daha çok ilgimi çekti. Ana ekran ve kilit ekranı için widget desteği de sunuyor. Bu sayede direk ana ekrandan yeni bölümün ne zaman yayınlanacağını takip edebiliyorsunuz.

Uygulama Google Play Store’da ücretsiz. Ancak paralı sürümü de mevcut ve para ödediğinizde tema ayarlama, dizilerle ilgili bildirimler gibi özelliklere de sahip olabiliyorsunuz. Yıllık 5,99 tl veya tek seferlik 14,99 tl ödeme seçenekleri var. Ben bir, iki aydır ücretsiz sürümünü kullanıyorum ve şu ana kadar yüzümü güldüren bir uygulama oldu SeriesGuide.

İlgili Yazılar

Yorum Yap