Günümüzde artık Hard disklerin ( HDD ) yerini alan Solid State Diskler ( SSD ) oldukça iyi performans sunuyorlar. Fakat bir bilgisayar toplayacağımızda HDD olmadan bir seçim yapamıyoruz. Çünkü ülkemizdeki fiyatlar kur farkından dolayı yüksek seyrediyor. Bizde HDD + SDD ikili kombinasyonu yaparak işletim sistemi, sık kullandığımız oyun ve programları SDD ye kuruyoruz böylece performans anlamında oldukça iyi sonuçlar elde ediyoruz.

Kısa bir girişin ardından başlıkta belirttiğimiz haberimize geçiş yapalım.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dayanıklılık ve performans anlamında iddaalı, 3 bit V-NAND teknolojisi ile üretilen 850 EVO model isimli SSD’sini tanıttı.

Samsung’un yöneticilerinden Unsoo Kim tarafından yapılan açıklamada “ Yeni 850 EVO SSD’lerle kullanıcılara iyileştirilmiş bir bilgi işlem deneyimi sağlayacağımız için çok heyecanlıyız. Samsung, farklı form faktörlerine sahip V-NAND tabanlı SSD’leri piyasaya sürmeye ve küresel SSD pazarındaki büyüme hızını artırmaya devam edecek ” dedi.

Daha ziyade oyun bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarlarda kullanıma uygun olan 850 EVO, saniyede 540 MB/s okuma hızı ve 520 MB/s yazma hızına sahip. 120GB, 250GB, 500GB ve 1TB depolama kapasitelerinde dört farklı seçenekle kullanıcılarının karşısına çıkacak olan model ayrıca Samsung TurboWrite teknolojisine de sahip.

Son olarak 850 EVO, 2015 yılında ABD, Asya ve Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı olarak ülkemizde de satışa sunulacak.

Yorum Yap