Samsung tarafından üretilen Note Edge merakla beklenen modeller arasında yer alıyor. IFA 2014 fuarında da en dikkat çekici ürünlerin başını çeken Note Edge’nin ülkemizde satışa sunulması çok yakın.

Kavisli bir ekrana sahip olan Note Edge modelinin çıkış tarihi ve fiyatı Samsung tarafından yapılan duyuru ile açıklandı. Samsung Note Edge 22 Aralık 2014 tarihinde bir aksilik söz konusu olmazsa satışa sunulacak. Modelin perakende satış ücreti ise 2799TL olarak belirlenmiş durumda.

Modelin özelliklerine göz atacak olursak ; 2.7Ghz hızında 4 çekirdekli Snapdragon 805 yongasetini görüyoruz. Grafik işlemci olarak ise Adreno 420 tercih edilmiş. Note 4 modeli gibi yüksek performans sunan hatta daha iyi olduğu belirtilen Note Edge’de 3GB RAM, 64GB dahili depolama kapasitesi ve istenildiğinde 128GB’a kadar microSD kart desteği sunuluyor.3000mAh bataryadan gücünü alan Note Edge, 5.6 inç boyutunda 2560×1600 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip. 16MP çözünürlükte arka 3.7MP çözünürlükte ön kamerası bulunan cihazın özellikleri bu şekilde sıralanıyor.

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte sürekli yeni model akıllı telefonlar piyasaya sürülüyor. Bu da şuan aldığımız bir telefon bir seneye kalmadan modası geçtiği anlamına geliyor ve fiyatı düşüyor. Bu sadece telefonlar için geçerli değil her teknolojik ürün için aynı durum söz konusu. O yüzden önce ihtiyaç belirlenip satın alınacak ürün hakkında detaylı bir araştırma yapılıp öyle karar verilmesi en doğru seçenek.

Yorum Yap