Dünyanın sayılı yazılım devlerinden Microsoft tarafından Mojang’dan 2.5 milyar dolara satın alımı gerçekleştirilen Minecraft’ın, mobil sürümü olan Minecraft Pocket Edition oyunu, Android ve iOS platformlarından sonra Windows Phone için de yayınlandı.

Microsoft’un satın alımı sonrası oyunun Windows Phone ekosistemine ne zaman geleceği sıkça konuşulur olmuş ve Windows Phone kullanıcılarını meraklı bir bekleyiş sarmıştı. Microsoft sonunda kullanıcılarının sabırla bekleyişine son vererek oyunu mağazada yayınladı.

Minecraft Pocket Edition, Windows 8.1 sürümüne sahip cihazlarda oyun deneyimini sunuyor. Ayrıca yeni bir model Windows Phone cihazınız olmasa bile oyunun 512MB RAM desteği sunması sayesinde akıcı bir oyun deneyimini sizlere sunuyor.

Android ve iOS platformlarındaki oyundan farklılık göstermeyen Minecraft Pocket Edition, tek ve çoklu oyuncu desteğini sunuyor.Ayrıca Yaratıcı ve Hayatta Kalma modu serüvünleri aynen devam ediyor.

Oyunun fiyatına bakacak olursak 6.99 dolar yani paramız karşılığı ile 14.99 TL ye mağazada satışa çıkmış durumda.Eğer sizde oyuna sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayarak Windows Phone cihazınız için Minecraft Pocket Edition oyununu indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap