Tabletler artık dizüstü bilgisayarlara iyi bir alternatif olmuş durumda. ilk başlarda bilgisayarın yerini tutmayacağı düşünülse de zamanla önce donanım gelişmeleriyle, sonra da aksesuar takviyeleriyle düşük ve orta seviye dizüstü bilgisayarların rakibi konumuna geldiler. kılıflar, klavyeler, standlar derken tabletler bugün masa başında bile kullanılır hale geldi.

Ben de tableti masa başında da kullanmak isteyen, en çok da karşıma koyup dizi-film izleyebilmek isteyen biriyim. Her ne kadar bu iş için stand olabilen kılıflar var olsa da kılıf kullanmayı sevmediğim için stand almaya karar verdim. Sonunda da Max Office’in Mx-Pad-V1 isimli ürününü tekzen.com.tr’de görüp beğendim. Burada bir not eklemek istiyorum, mağazalarda tablet standı bulmak çok zor. Hatta çalışanlardan bazıları “o ne ki, ne gerek var?” bile dediler.

Beni en başta cezbeden ürünün tasarımı olmuştu. Fotoğraflarda göründüğü kadar kaliteli durmayacağını düşünsem de hayal kırıklığına uğramadım. Tasarım gayet güzel. Ucuz plastik yerine gayet sağlam bir plastik tercih edilmiş. Arka ayağın açı ayarı olmaz diye korkuyordum ancak o da mevcut. Ayak direk açılmıyor, dönüm noktası olan kısmı içeri ittirerek ayarı yapabiliyorsunuz. Bu da üzerine ağır bir cihaz koyduğunuzda kayarak açılmasını engelliyor. Arka ayağın ayarlanabilir olması kapanmasını da sağlıyor ve böylelikle tablet kalınlığında bir hal alıp çantada, cepte taşınabiliyor. Tableti yerleştireceğimiz kısım silikonvari bir maddeyle kaplanmış. Bu da tabletin çizilmesini engellemesinin yanında orada sağlam bir şekilde durmasını da sağlıyor. Aynı maddeden alt kısmına iki parça yerleştirmişler ve bu da zeminde kaymasını engelliyor. Ürünü 7 inç ve 10.1 inç iki farklı tabletle farklı açılarda denedim. Gayet sağlam durduğunu söyleyebilirim.

Ürünün fiyatı tekzen.com.tr‘de 14,90 TL. 2,90 kargo ücretiyle birlikte 17.80 TL’ye geliyor ve bence kalitesi için bu fiyat gayet makul. Sadece bulması biraz sıkıntı. Tavsiye edebileceğim bir ürün.

Yorum Yap