Merhaba sevgili teknofiber.net takipçileri. Bugün sizlere internet hızınızı nasıl test edebileceğiniz hakkında bilgiler aktaracağım.

Ama önce internet hızını ölçme gereğini bizlere yaşatan sevgili internet servis sağlayıcılarını buradan selamlıyor ve konumuza dönüyorum. Evet internet hızı hepimiz için olmazsa olmazlardan biridir. Günümüzde artık her şeyi internet üzerinden hallediyor olduk. Kesintisiz ve hızlı internet istememiz gayet doğal. Bizim bu taleplerimiz doğrultusunda gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışan ülkemizdeki internet servis sağlayıcılarının yaptığı çalışmalar günden güne artıyor fakat bu bizim bütçemize eksi hane olarak yazılıyor.

Lafı daha fazla uzatmadan testimizi gerçekleştireceğimiz speedtest.net web uygulamasını açıyoruz. Karşımıza gelen ekranın sol alt köşesinde internet servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu ip adresi ve servis sağlayıcımızın ismi yer alıyor. Harita üzerinde lokasyonumuzun görüntülendiği uygulamanın, üst kısmında ise Begin Test yazılı yeşil buton yer alıyor. Bu yeşil butona tıklıyoruz ve test işlemini başlatıyoruz.

Kısa bir beklemenin ardından test işlemi sonuçlanıyor ve çıkan değerler ekranımızda beliriyor. İlk sırada Ping değeri ortada Download hızı, son sırada ise Upload hızımızın sonuçları bize sunuluyor. Çıkan sonuçları internet servis sağlayıcınızın size taahhüt etmiş olduğu değerlerle karşılaştırmasını yaparak aldığınız hizmetin kalitesini görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap