Çin merkezli teknoloji şirketleri gün geçtikçe değerlerini yükseltmeye ve kaliteli ürünler piyasaya sürmeye devam ediyor. Onlardan birisi de Huawei firması. Ardı ardına duyuruları ile gündemden düşmeyen Huawei, şimdi de Honor T1 tablet modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Özelliklerini incelediğimizde giriş seviyesi diyebileceğimiz Honor T1, 1.2Ghz hızında 4 çekirdekli Snapdragon 200 yongasetine sahip. 1GB RAM ile gelen tabletin 8GB dahili depolama kapasitesi istenildiğinde arttırılabiliyor. Tabletin ekranına baktığımızda ise 8 inç büyüklüğünde 1280 x 800 piksel çözünürlük görüyoruz. 4800mAh gücünde batarya kullanan Honor T1, güç tasarrufu modundaki kullanımlarda 40 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Ayrıca cihazın 20 güne kadar bekleme süresi olduğu belirtiliyor. Huawei kullanım süresi bakımından oldukça iyi iş çıkarmış diyebiliriz.

Alüminyum çelik kasaya sahip Honor T1 modelinde 3G bağlantısı da mevcut. Kamera tarafında 5MP çözünürlüğünde arka kameraya yer verilen modelde ön kamera ise VGA olarak belirlenmiş. Android 4.3 işletim sistemi kullanan Honor T1 modeli 130 euro fiyat ile ilk olarak Hindistan’da satışa sunulmuş durumda. Aralık ayı sonlarına doğru ise Avrupa ülkelerinde satışa çıkarılacağı ön görülüyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap