HTC’ nin son yıllarda oldukça popüler olan özçekim furyasına özel çıkardığı HTC Desire EYE akıllı telefonu ülkemizde satışa sunuldu.

Belirttiğimiz üzere özçekim odaklı olan Desire EYE modelinin ön kamerası, 13MP ve LED flaş desteği sunuyor.

Yine ön kamerada olduğu gibi cihazın arkasında da 13MP LED flaşlı kamera yer alıyor. Ön kamarada 22 arka kamerada ise 28mm lens kullanılıyor. HDR ve Full HD video desteğini hem arka hem ön kamera sunuyor. Bu özellikleri bakımından Desire EYE modeli dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Cihazın diğer teknik detaylarını incelediğimizde ise 2.3Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 801 AB yongasetini görüyoruz. 2GB RAM, 16GB arttırılabilir depolama alanı cihazın diğer özellikleri.

5.2 inç Full HD çözünürlükte IPS ekrana sahip Desire EYE modeli gücünü ise 2400mAh lik bataryadan alıyor. Sense Voice ses iyileştirme teknolojisinin yer aldığı cihaz ayrıca sesle özçekim ve otomatik özçekim özelliği sunuyor. Desire EYE aldığı IPX7 sertifikası ile suya da dayanıklı bir model.

İşletim sistemi olarak Android 4.4.2 kullanan Desire EYE modeli Sense 6 kullanıcı arayüzü ile birlikte geliyor. Son olarak modelin ülkemizdeki satış fiyatı ise 1899 TL olarak belirlenmiş durumda.

İlgili Yazılar

Yorum Yap