Everest  ismini bilgisayar kullanan pek çok kişi bilir.Genellikle internet kafelerde görmeye alışık olduğumuz klavye mouse setleriyle ünlü , tüketicilerine ucuz ve kaliteli ürünler sunmaya çalışan firmanın bugün inceleyeceğimiz ürünü  EWN-710 model ismine sahip Usb Kablosuz Adaptörü.

İlk olarak kutu içeriğinden bahsedecek olursak; cihazın ucu altın kaplama olarak düşünülmüş. Bu sayede iletkenlik maksimum seviyede sağlanıyor. 5 dBi gücünde anten ise harici olarak sunulmuş durumda.Kutudan çıkan diğer ürünler ise usb kablo,kurulum CD’si  ve tabi ki kullanım kılavuzu ve garanti belgesi .

everest_ ewn_710_icerik

everest_ ewn_710_icerik

Modelin detaylarını inceleyecek olursak;  150Mbps bağlantı hızına sahip olan cihaz, Windows platformunda XP,Vista,7,8 sürümlerini  destekliyor.Ayrıca Linux 2.6 ile Mac 10.4 ve sonrası işletim sistemlerine de destek sunulmuş durumda.Cihazın bağlantısı ise USB 2.0/1.1 girişi ile yapılıyor.

Güvenlik tarafında ise model ; 802.1x,WPA,WPA2,WPA-PSK,WPA2-PSK ve WEP 64/128bit şifreleme sistemleri ile uyumlu çalışıyor.

IEEE 802.11n (draft 2.0), IEEE 802.11g, IEEE 802.11b standartlarına sahip olan modelde, yeşil renkte tek led bulunuyor.

Çekim gücü ve bağlantı hızı son derece iyi olan adaptörün kesintisiz veri aktarımının da ayrıca hakkını vermek lazım. Everest EWN-710 USB  kablosuz adaptörünü masaüstü,laptop,tablet Pc ve macbooklarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca cihazı sadece sinyal alıcı olarak değil sinyal dağıtıcı olarakta kullanabilirsiniz.

Son olarak ping konusuna değinecek olursak; eğer online oyun oynuyorsanız oyun içinde nadir de olsa ping artabiliyor.Bu sizin için bir sorun yaratmaz ise ürün hakkında genel olarak olumlu görüş belirtebiliriz.

 

Yorum Yap