Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Dünyanın sayılı yazılım devlerinden biri olan Microsoft, iOS  platformunun popüler e-posta uygulamalarından biri olan Acompli‘ yi satın aldı.

Acompli uygulaması kısa süre içerisinde iyi bir çıkış gerçekleştirerek dikkate değer bir popülarite elde etti .Bu yükseliş Microsoft’un dikkatinden kaçmadı ve satın alma ile sonuçlandı.

Microsoft’un Office 365 ve Outlook’ tan sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı olan Rajesh Jha, dün şirketin bloğundan yaptığı yazılı açıklama ile Acompli’yi satın aldıklarını duyurdu.Rajesh Jha’ ya göre bu satın alma mobil alanda yürütülen stratejinin bir parçası durumunda.

Acompli‘ nin CEO’ su Javier Soltero da yaptığı yazılı açıklama ile yapılan anlaşmanın hem Acompli hem de Microsoft adına daha iyi bir e-posta deneyiminin olacağını belirtti.

Acompli uygulaması Gmail,Dropbox,iCloud,Exchange ve Outlook gibi birçok e-posta servislerinden gelen mailleri tek bir çatı altından sunabiliyor.Microsoft bu işlevselliği Outlook’ a entegre edip yüksek verim almak için çalışmalar yapıyor.

İlk olarak iOS platformunda yayınlanan daha sonra Android’ e gelen ücretsiz Acompli uygulaması şuan için Windows Phone platformunda yer almıyor fakat Microsoft ‘  un kendi platformları için de bu uygulamayı yayınlayacağı düşünülüyor.

Yorum Yap