Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Akıllı telefon üreticilerinin birbirleriyle rekabet ettiği alanlar gün geçtikçe artarak devam ediyor. Bu rekabet alanlarından birisi olan tasarımı, akıllı telefon üreticisi Vivo çok farklı bir boyuta taşımış durumda.

Uzun süredir yapılan sızıntılar ile gündeme gelen dünyanın en ince akıllı telefonu Vivo X5 Max sonunda resmi olarak tanıtıldı.

Dünyanın en ince telefonu unvanını 4.85mm kalınlığında olan Oppo R5 akıllı telefon modelinden devralan  Vivo X5 Max, en ince yerinde 3.98mm, en kalın yerinde ise 4.75mm kalınlık seviyesinde.

Oppo R5 modelinde bildiğiniz üzere kulaklık girişi yer almıyordu.Vivo X5 Max modelinde ise 3.5mm’lik kulaklık girişi yer alıyor ve kullanıcılarını Bluetooth kulaklık kullanmak zorunda bırakmıyor.

Cihaz teknik özellik bakımından da iyi seviyede yer alıyor. 5.5 inç büyüklüğünde Full HD Super AMOLED ekranı bulunan X5 Max, 1.7Ghz hızında 8 çekirdekli Snapdragon 615 yongaseti ve Adreno 405 grafik işlemciye sahip.

2GB RAM ile gelen Vivo X5 Max, 16GB arttırılabilir depolama alanı sunuyor.Kamera tarafında da iyi iş çıkaran X5 Max modelinde 13MP çözünürlüğünde arka, 5MP çözünürlüğünde ön kamera yer alıyor. 2000mAh gücünde batarya kullanılan model sürekli kullanımda günü zor çıkaracağa benziyor.

İşletim sistemi olarak Android 4.4 kullanılan Vivo X5 Max, kullanıcı arayüzü olarak Funtouch OS 2.0 kullanıyor. Fiyat olarak 486 dolar etiket belirlenen modelin satışı 22 Aralık tarihinde başlıyor.

Yorum Yap