Microsoft için sevindirici haber dünyaca ünlü Alman otomobil üreticisi BMW’den geldi.

Lumia akıllı telefonlarının pazar payını arttırmak için oldukça yoğun mesai harcayan Microsoft firması Alman devi BMW’ye 57.000 adet Lumia akıllı telefon satışı gerçekleştirecek.

Alman basınının yayınladığı haberlere göre BMW, çalışanları için alacağı Lumia modellerinin büyük çoğunluğunu Lumia 630 oluşturacak.Şirketin yöneticilerine ise Lumia 630 modeline oranla daha pahalı ve özellikleri daha iyi olan Lumia 930 modeli hediye edilecek. BMW’nin akıllı telefon alımları için harcayacağı miktar hakkında bir bilgiye yer verilmiyor.

Peki BMW neden çalışanlarına iPhone vermiyor da Lumia akıllı telefonları veriyor? Bu soruyu sormamın nedeni şirketin Apple ile araçlarında kullandığı CarPlay anlaşması yapmış olmasıydı. Bir anlaşmada bu konu üzerine yapılabilirdi fakat Lumia cihazların iPhone’a göre daha ucuz olması Microsoft ile anlaşılmasının başlıca nedeni olmuş olabilir.

Microsoft tarafında ise işler yolunda gibi gözüküyor. Zira tek seferde 57.000 akıllı telefon satacak olmaları şirketin yürüttüğü çalışmaların meyvelerini toplaması anlamına geliyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda iki şirket arasında farklı anlaşmalar yapılacak mı hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap