Artık günümüz bilgi çağı ve bilgiyi elde etmek eskisi kadar zor değil.Öyle ki gittiğimiz her yere bizimle beraber cebimizdeki bilgi bankası akıllı telefonlarda geliyor.Merak ettiğimiz bir konuya veya öğrenmek istediğimiz bir şeye anında ulaşabiliyoruz.Online bankacılık işlemlerini gerçekleştiriyor,piyasadaki son durumu ve haberleri bilgisayarımızdan daha çok akıllı telefon ve tabletlerimizden takip ediyoruz. Fakat tüm bu kolaylıkların yanında sıkıntı yaşadığımız bir konu var.Pil ömrü.

Şimdi yazacaklarımı uyguladığınız taktirde akıllı telefon veya tabletinizin daha uzun süre açık kalacağını umuyorum.

İlk olarak önerdiğim akıllı telefon veya tabletinizin ekran parlaklığı ayarlarını kendiniz yapmanız.Son seviyede olan ekran parlaklığı ile düşük seviyede olanın şarj ömrü elbette aynı olmaz.Ekran parlaklığı cihazınızın açık kalma süresine etki eden en büyük faktördür bunu unutmayın.

İkinci olarak ise ana ekranda animasyonlu duvar kağıtları yerine stabil bir görüntü seçin.Ayrıca kullanmadığınız Widget var ise kaldırın.

En çok güç tüketen unsurlarda bir tanesi de kablosuz bağlantılardır.GPS ve Bluetooth bağlantısını sadece kullanacağınız zaman açın.WiFi ve 3G için de aynısını öneriyorum fakat bu size kalmış.

Sadece kullanacağınız uygulamayı çalıştırın.Arka planda çalışan uygulama olmadığından emin olun varsa sonlandırın.

Tablet veya akıllı telefonunuzu %100 dolu olmadan şarjdan çıkarmayın.

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra hala şarj ömründen memnun değilseniz sizin için başka bir önerimiz maalesef bulunmuyor 🙂

Yorum Yap