Tekrardan merhaba sevgili teknofiber.net takipçileri. Geçen yazımızda buradan haberine ulaşabileceğiniz en alınabilir ve en iyi tabletleri listelemiştik. Bugünde 1000 TL altı için en alınabilir akıllı telefonları sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Yararlı olması dileğiyle…

Öncelikle belirtmek isterim ki aşağıda listeleyeceğim telefon modelleri benim kişisel düşüncelerime göre oluşturulmuştur. Sizlere illa bu modeller çok iyi çok süper hemen alın deme lüksüm yok. Seçim sizin bütçe sizin 🙂

Asus Zenfone 6

Asus’un ürünlerindeki kalitesinden kimsenin şüphesi yoktur sanırım. Zenfone 6 akıllı telefon modelinde de kullanılan malzeme kalitesi oldukça iyi. Tasarım tarafında da iyi iş çıkaran Asus, akıllı telefon piyasasına geç girmesine rağmen rakipleri ile kıyasıya mücadele ediyor. Büyük ekran sevenler için tavsiye edebileceğim Asus Zenfone 6 adından da anlaşılacağı üzere 6 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Donanımsal anlamda da oldukça iddialı olan model ayrıca çift sim kart desteği de sunuyor.

zenfone6

Motorola Moto G

Tam bir fiyat/performans ürünü olarak nitelendireceğim Moto G modelini sizlere önermeden geçmek istemiyorum. Menülerdeki akıcılığı ile dikkatimi çeken cihaz ayrıca son sürüm Android Lollipop desteğine de yakın zamanda kavuşacak. Cihazın bana göre tek eksi yanının ağırlığı olduğunu söyleyebilirim. Sizin için ağırlığın bir önemi yok ise uygun fiyatı ile kendi segmentinde alınabilecek en iyi akıllı telefon Motorola Moto G.

motog

LG G3 Beat

Tasarım olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, LG G3 amiral gemi modelinin minisi olarak adlandırılan LG G3 Beat akıllı telefon modeli listemizde kendisine yer bulan cihazlardan biri olmayı başarıyor. Donanımsal olarak eksi yanlarını belirtecek olursak 1GB RAM ve 8GB dahili depolama kapasitesi biraz az kalıyor. Kamera tarafında ise bekleneni verebilen cihaz kullandığı 2540mAh gücündeki batarya ile günü çıkarmayı başarıyor.

lg_g3_beat

Nokia Lumia 1320

Windows Phone platformu için önerebileceğim Nokia Lumia 1320 modelinin dikkatimi çeken en önemli unsuru 3400mAh gücündeki bataryası oldu. 6 inç boyutunda 720p çözünürlük sunan telefon, eski nesil çift çekirdek Snapdragon S4 yongaseti ve 1GB RAM kullanmasına karşın kullanıcılardan gelen yorumlara göre hiçbir kasma sorunu yaşatmıyor. Market ve uygulama eksikleri bulunan platform sizin için bir sıkıntı teşkil etmiyor ve yeni deneyimler yaşamak istiyorsanız Lumia 1320 size göre diyebilirim.

Nokia-Lumia-1320

Yorum Yap