İnternet üzerinden canlı ve ücretsiz bir yayın yapmak için Youtube’un canlı yayınlar etkinliği size yardımcı olacaktır. Peki Youtube’da canlı yayın nasıl yapılır? Detayları yazımızda paylaştık.

Youtube üzerinden canlı yayın yapabilmek için öncelikle bir Google hesabınız ve Youtube’da bir kanalınızın olması gerekmektedir. Bu iki gereksinimi zaten ücretsiz olarak 5 dakika içerisinde yapmak mümkündür.

 1. İlk önce Youtube’a giriş yapınız.
 2. Ardından sağ üstte profil resminize tıklayın.
 3. Profil resminize tıkladıktan sonra küçük bir pencere açılacak. Bu pencerenin içinde yer alan “içerik oluşturucu stüdyosu”na tıklayınız.

  içerik oluşturucu stüdyosu

  içerik oluşturucu stüdyosu

 4. İçerik oluşturucu stüdyosu sayfasına geldiğinizde, sol bölümde bulunan “video yöneticisi”ne tıklayın. Tıkladıktan sonra altında “Canlı etkinlikler” linkini göreceksiniz. Bu linke tıklayın. (Canlı etkinlikler bölümünden geçmişte yaptığınız, planladığınız canlı etkinlikleri görebilir ve yeni bir canlı yayın oluşturabilirsiniz.) Linke tıkladıktan sonra sağ üst bölümde “yeni canlı etkinlik” adlı bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

  Youtube Canlı etkinlikler

  Youtube Canlı etkinlikler

Yorum Yap