Seneler boyu kullandığımız fareler her ne kadar tasarım açışından olarak bazı farklılıklara sahip olsalar da neredeyse ilk günkü halinden çok büyük bir değişime uğramadı. Piyasadaki hiçbir fareye benzemeyen şekli  ve gelişmiş özellikleriyle  dikkatlari üzerine çeken Flow, uzun süredir gömüldüğü sessizliğe son vererek farklı kontrol  ara birimlerinin oldukça yakın bir zamanda bize sunabileceklerinin habercisi niteliğinde.

20141123232231-flow_shot

İlk görüşte yuvarlak görünüşüyle hiçte fareye benzemeyen cihazın üst yüzeyindeki yapısıyla tüm dokunma ve kaydırma hareketlerini algılayabiliyor. Ayrıca çevresinde bulunan halka şeklindeki yapı  döndürülerek istenen yere yakınlaştırılabiliniyor veya herhangi bir eylem atanabiliyor. Üzerinde bulunan sensör yardımıyla dokunmadan da kontrol imkanı tanıyan cihaz ile müzik değiştirme, resimler arasında geçiş  gibi işlemler oldukça kolay hale getirilebiliyor. İlk olarak 30 adetten fazla uygulamayı destekleyeceği ifade edilen Flow, açık kaynaklı olması ile birlikte kolayca geliştirilebilecek ve istenen uygulamalara uyarlanabilinecek. Bluetooth arabirimi ile  bilgisayarlara, tabletlere ve hatta cep telefonlara bile bağlanabilineceği belirtilen cihazın pilinin ortalama 7 gün süre ile dayanabileceği söyleniyor.

 

Indiegogo isimli platformda 50 bin dolar destek arayan cihaz hali hazırda yaklaşık 19 bin dolar  fon toplamayı başarmış durumda. Stoklarla sınırlı olacak şekilde 99 dolardan satılacak bu farklı kontrol cihazının 2015′in Haziran ayında piyasayadaki yerini alacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorum Yap