Microsoft firması sadece yazılım alanında değil birçok farklı alana hizmet veren ve diğer firmalar ile rekabet etmekten çekinmeyen oldukça kararlı ve istikrarlı bir firma. Donanım, yazılım, bulut servisleri gibi bir çok alan hizmet veren Microsoft aynı zamanda oyunculara da hizmet vermekte.

Microsoft, kendi geliştirdiği oyun konsolu olan Xbox One için  toplam 10 milyon satış barajını geçtiklerini duyurdu. Böylece Xbox One, 10 milyon satışı barajını 3 ay önce aşmayı başaran Sony PlayStation 4′ü biraz geç de olsa yakalamayı başardı.

Diğer yandan Sony PlayStation 4, 9 ay gibi uzun bir süredir Xbox One’a karşı olan üstünlüğünü koruyor. Sony, 10 milyon satış pazarını geçtiğini açıklamasından bu yana neredeyse 3,5 milyon satarak toplamda 13,5 milyon PlayStation 4 satmış oldu. Fakat  Microsoft Xbox One satışlarını değerlendiren Microsoft’un konsollardan sorumlu ismi olan Yusuf Mehdi, çok kısa bir süre içerisinde bu farkı kapatacaklarını, hatta bu farkı kendi aleyhlerine olacak şekilde açacaklarını dile getirdi.

Microsoft Xbox One ve Sony Playstation 4 arasında bu mücadele daha uzun bir süre daha devam edecek ve bu kızışma en çok  kullanıcıların işine yarayacak. Zira bu sayede kullanıcılar konsollara özel oyunlardan ve satış fiyatlarında indirimlerden daha fazla faydalanabilecekler. Çünkü rekabet aynı zamanda bu aşamada fiyat ve özel oyunlara yansıyacaktır.

Gelecekte  hangi firmanın galip geleceği muamma olsa da iki konsol firmasının da henüz daha ilk seneleri  dolmadan 10 milyon satış barajını geçmesi oldukça etkileyici bir nokta.

İlgili Yazılar

Yorum Yap