Oyunun piyasaya çıkmasına çok az bir zaman kalan Far Cry serisinin 4. oyunu hakkında sürekli gündeme gelen Ubisoft, yine Far Cry adına yaptığı bir çalışma ile adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı.

Yılın en merakla beklenen oyunlar listesinin üst sıralarında yer alan Far Cry 4’ün ekibi 23 yaşındaki Will Cruss isimli bir dağcı ile birlikte en yüksek rakımda konsol oyunu oynama rekorunu tekrarlayarak bu rekor egale etmiş oldu ve adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırmaya başardı.
far-cry-4-guinnes
Far Cry 4’ün senaryosunda da yer alana Himalaya dağlarında egale edilen rekor 15 kişilik bir ekip tarafından elde edildi. Denizden 5.660 metre yüksekte 18.579 feette gerçekleşen rekora ev sahipliğini Everest Himalaya dağları yaptı. Rekor bir saatten daha fazla bir süre PlayStation 4 marka oyun konsolunda Far Cry 4 oynandı.Saatte yaklaşık 40 kilometre rüzgarda ve dondurucu soğuk altında yapılan bu rekor denemesinde alınan profesyonel yardım sayesinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadı.
far-cry-4-gun
Ubisoft son dönemde yaptığı atılımlar sayesinde oyunlarından farklı şekillerde bahsedilmesine imkan sağlayarak doğal reklam konusunda oldukça başarılı bir çalışma yürüttüğü su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle oyuncular tarafından sevilen bir oyun olan Far Cry’ın yeni sürümü için yapılan bu çalışma ile yaptığı değişik ama güzel reklamı sayesinde satış rakamlarının artmasını hedeflediğini ve bu hedefi kullanıcılara oldukça güzel bir yönden gösterdiğini söyleyebiliriz.

Yorum Yap