Son günler oldukça radikal ve önemli değişikliklere giden Twitter, yeni bir güncelleme ile mikro blogtaki beğendiniz içerikleri direkt mesaj (DM) üzerinden arkadaşlarınıza göndermenize imkan tanıyor.

Twitter teknik ekibi yaptı açıklamada sosyal ağın direkt mesaj özelliğini ön plana çıkarmak istediklerini ve herkese açık olarak atılan tweet’lerin özel mesaj yoluyla paylaşılmasını mümkün hale getirdiklerini aktardı. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise iOS ve Android mobil aplikasyonarında tweet’lerin üzerine  birkaç saniye basılı tutarak, web sitesinde ise üç nokta ibaresine tıklayarak gelen menüden “Direk Mesaj ile paylaş” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacak.

twitter_1

Geçtiğimiz günlerde tüm kullanıcılarına DM üzerinden link paylaşmaya imkan tanıyan Twitter, son hamlesiyle gelecekteki planları hakkında bir takım ekmek kırıntıları sunuyor diyebiliriz. Oldukça büyük umutlarla geliştirilmiş olan fakat beklenilen ilgiyi bir türlü göremeyen DM özelliği  daha kullanılabilir ve kapsamlı bir hale  getirmek isteyen mikro blog, bu sayede mobil mesajlaşma uygulamaları arasında yer edinmeyi amaçlıyor. Bu rekabete ortak olarak hem kullanıcılarına kolaylık sağlayacak hem de yeni kullanıcıları daha kolay elde edecek. Bir başka bilgi ise 2015 yılında gelecek olan bir özellik hakkında, bu özellik DM üzerinden grup sohbetini mümkün kılmayı hedefliyor.

 

Yorum Yap