Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Sony son yıllarda akıllı telefon sektörüne dair yaptığı yatırımlar doğrultusunda olumlu meyveler toplamış ve sektörün en temel firmalarından biri olmayı başarmıştı. Zaten kaliteli bir imaj yaratmayı başarmış Sony’nin akıllı telefon sektöründe tutunamaması da beklenen bir gelişme değildi. Sony asıl patlamayı, Xperia Z2 modeli ile yapmış, milyonlarca satış adetine ulaşmayı başarmıştı. Hal böyle olunca firmanın sağlamlık konusunda yıllardır devam eden geleneği, mobil telefon sektörüne de entegre olmuş ve başarılı sonuçlar ile kazançlarını artırmayı başardı.

Sony geçtiğimiz günlerde piyasaya sunduğu Xperia Z3 için bir hayli iddialı açıklamalarda bulunuyor. Ürettiği telefona güvenen Japon devinin, Dubai’de su altı mağazası açarak tarihe geçmesi bekleniyor. Hatta bunun için kesin bir tarih bile belirtilmiş vaziyette. 3 Aralık 2014 tarihinde profesyonel dalgıçların eşliği ile yerin 4 metre altında bir mağazayı gezme fırsatı yakalayabileceksiniz. Firmanın bu vasıta ile Xperia Z3 modelinin su altında ne kadar dayanıklı bir performans sergilediğini de kanıtlayacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. Ancak teknoloji severlerin hayranlıkla okuduğu bu haberin, detayında soru işaretleri bulunuyor.

Xperia Z3 modeli her ne kadar suya karşı dayanıklı olsa da, firmanın belirttiği rakamlar doğrultusunda yaklaşık olarak 30 dakika boyunca suda kalma avantajını tadabiliyor. Firmanın Dubai’de faaliyete geçireceği su altı mağaza macerasının eşliğinde nasıl bir politika ile cihazları korumaya alacağı tüm teknoloji severlerin merak konusu olsa da, firma bu detayı sürpriz olarak saklıyor ve bizleri bu konuda meraklandırmayı tercih ediyor.

Yorum Yap