MSN’den sonra masaüstü ve mobil uygulamalar ile görüntülü sohbet imkanı sunmaya devam eden Skype yakın bir zaman web hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Web uygulaması olarak kullanılacak Skype, artık program kurma zorunluluğu olmadan kullanılabilecek.

Windows Live Messenger sayesinde sahip olduğumuz “görüntülü sohbet” ifadesinin yerini temsil eden Skype, resmi blog adresi üzerinden yayınladığı açıklama ile online platform üzerinden hizmet vermek için çalışma yürüttüklerini belirtti. Artık  skype.com web adresi üzerinden oturum açarak kullanıcılar aynı uygulama kullanır gibi  yazılı ve görüntülü iletişim sağlayabilecekler. Daha önceki zamanlarda da tarayıcı eklentileriyle alternatif yollar geliştiren Skype, bu yeni yöntem ile akıllı cihazlar ve ya bilgisayarlar için bir yazılıma ihtiyaç duymayacak.

Günümüzde internet kullanımının büyük bir kısmını her ne kadar mobil  cihazlar oluştursa ve bu cihazlarda spesifik uygulamalar kullanılsa dahi, Microsoft yaptığı bu yöntemle büyük bir adım atıyor. İnterneti olan her cihaza sohbet özelliğini getirerek kullanıcılarının eski yeni fark etmeksizin internete bağlanabilen birçok cihazına görüntülü ve yazılı sohbet imkanını sunuyor.

 

 

Yorum Yap