Günümüzde çalışan kesimin en çok ihtiyaç duyduğu cihazlardan biride çift sim kartlı cep telefonları oldu. Aynı zamanda bir çok kişi data paketini bir başka operatörden konuşma paketini başka bir operatörden alarak kar elde etmek için çift sim kartlı telefon kullanıyor.

Samsung uzun yıllardır çift simli telefon konusunda  devamlı çalışmalar yaparak , bu pazar oldukça yoğun bir ilgi gösteriyor. Samsung yine bu pazara gösterdiği ilgiyi üst seviye bir telefon ile taçlandıracak. Yine iddialı bir model olan Galaxty Note 4’ü  çift sim kart seçeceği ile sunmaya hazırlanıyor.

samsung-note-4-sim

Çift  mikro SIM  teknolojisine  sahip SM-N91000 kod numaralı Samsung Galaxy Note 4 (Dual SIM), Çin pazarında görüntülendi. Samsung’un bu yeni Note 4 versiyonunundaki  SIM’lerinden biri 2G bandına, diğeri ise 2G, 3G ve 4G bandına  destek veriyor.

Cihaz aynı zamanda Qualcomm Snapdragon ve Samsung Exynos işlemcili   3 farklı yonga, 3 GB RAM, Samsung AMOLED ekran teknolojisi, 3220 mAh pil gibi oldukça iyi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Kısaca bu model ile ilk model arasında tek fark sim kart sayısı diyebiliriz.

Çift SIM’li Galaxy Note 4’ün S-Pen ile birlikte TouchWiz arayüzü giydirilmiş  Android 4.4 KitKat ile önyüklü geleceği tahmin ediliyor. Bu aşamada Android 5.0 ise bir süpriz olabilir. Cihazın fiyatı henüz bilinmesede  Çin pazarında oldukça önemli bir hacme sahip olacağı gelen tahmin arasında yer alıyor.

Çift SIM’li Note 4’ün başka hangi ülkelere geleceği ise henüz bilinmiyor. Fakat  Çin gibi kalabalık bir  ülkede bu telefonun ortaya çıkması gözleri Hindistan pazarına çevirmeye yetti.

 

Yorum Yap