Samsung’un oldukça büyük umutlar bağlayarak  geliştirdiği ve kullanıcılar tarafından oldukça fazla beklenen cihazlı olan Samsung Gear VR önümüzdeki ay satışa çıkacak.

Oculus VR’ın kendi web sitesinde yaptığı duyuru ile çıkış tarihi kesinleşen ve piyasaya sızdırılan bilgilere göre cihazın Innavator’s Edition fiyatı 199$ fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Cihazın başka bir  paketi ise oyunculara yönelik bir paket olma özelliğini taşıyan Bluetooth gamepadli versiyonu olacak. Bu paketin fiyatı ise 249$ olacak.

Samsung Gear VR’ın şimdilik sadece ve  sadece Galaxy Note 4 olduğunu bilmekte yarar var. Kuvvetle ihtimal ilerleyen zamanlarda Gear VR‘ı destekleyen yeni cihazların piyasada yer alacağı tahmin edilse de, cihazın çıkış zamanına kalan bu az  süre göz önüne alındığında bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırıyor.

Oculus Rift’in sanal gerçeklik kalitesinin Samsung’un Süper Amoled teknolojisi ile birlikte hazırlanan Samsung Gear VR, Samsung Gear familyasının  oldukça önemli bir parçası olacak.

Samsug’un sektörde bir çok alanda faaliyet gösterdiğini bilmekteyiz. Oldukça büyük bir marka  olan  Samsung’un yaptığı çalışmalar ile gündemi belirleyen ürünlerin daha iyisini yaparak kullanıcıları kendi cephesine çekme gibi bir potansiyeli var.

 

Yorum Yap