Günümüzde hayatımızda sık sık ismini duyduğumuz akıllı bileklikler ve fitness aksesuarlarına yeni bir rakip geliyor gibi. Kickstarter‘da bir bağış kampanyası olarak başlatılan bu projede, bir küpe yardımıyla sizin yerinize sağlığınızı takibe alacak ve sizi bilgilendirecek.

LG ve SMS Audio’nun geliştirdiği kalp ritmini de takip edebilen, kulak içi kulaklık ürünlerine benzeyen bu akıllı küpe Ear-o-Smart, temelde  bu cihazlar gibi fiziksel  olarak elde ettiği verileri Bluetooth aracılığıyla iOS yada Android cihazlara aktarabiliyor. Windows Phone kullanıcıları için bir uygulama bildirmeyen ekip projenin en çok satan platforma yönelik çalışma içinde olduklarını açıkça belirtiyor.

Kickstarter üzerindeki açıklamada bileklik veya akıllı saatlerden daha  kullanıcı dostu olacağı ve bunun temel amaçları olduğunu aktardılar. 30 Bin Dolar  miktarında bir  bağış bekleyen projenin gerçekleşmesi durumunda, piyasaya oldukça ilginç bir akıllı aksesuar daha yerini almış olacak.Bu aksesuarın  gerçekleşmesi ile büyük markalarında bu yöne eğilim göstereceği tahmin edilebilir bir gelecek.

Minimum bağış miktarı olarak 110 dolar bekleyen  Kickstarter projesi, eğer başarıya ulaşırsa bağışçılarına  ilk Ear-o-Smart ürünlerini 2015 yılının Haziran ayında göndermeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap