Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, döndüre bilinen kameraya sahip N serisi oldukça başarılı bir seriye imza atıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayının sonlarında, N3 ismine sahip yeni amiral gemisini ve R5 isimli Dünya’nın en ince telefonları ailesine ait bir modelinin duyuran Oppo, fiyat performans ürünü bekleyenleri üzdü.

oppo-n3-8

5.5 inç Full HD IPS LCD ekran, 32 GB dahili hafıza, 2 GB Sistem Belleiği (RAM), 16 Megapiksel döndüre bilinen kamera, Qualcomm Snapdragon 801 işlemci ve 3000 mAh batarya ile oldukça dikkatlari üzerine çeken Oppo N3, bugün itibariyle Çin pazarında satışa çıktı.

Parmak izi okuma özelliğine de sahip olan Oppo N3, Çin’de 3999 Yuan yani aşağı yukarı 655 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Oppo bu modelinin özelliklerinin yanı sıra, fiyat etiketiyle de  Apple, Samsung ve LG gibi büyük firmların amiral gemi modelleriyle yarışmayı hedefliyor. Çin dışında hangi ülkelerde satışa çıkacağı  henüz bilinmeyen Oppo N3 modeli, önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de satışa çıkacağı gelen tahminler arasında.

Bir dipnot ile Oppo’nun 2015 yılı içerisinde ülkemizde de resmi olarak yer almak istediğini ve bunun için bir takım çalışmalar yürüttüğünü belirtelim. 2015 yılı içerisinde ülkemizde hem fiyat-performans cihazları ile hemde üst seviye cihazları ile yer alacak. Bakalım Çin’li firmadan gelen bu girişim, diğer Çin’li firmaların stratejilerini etkileyecek mi? En önemlisi ülkemizdeki kısmen yerli cihazların durumunda ne gibi değişiklikler gözlenecek. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Yorum Yap