Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

One Plus One firması sadece davetiye ile satış yapan ve  standart kullanıcı kitlesinin kolay bir şekilde erişemediği  bir telefon olma özelliğini taşıyor. Fakat bu  şekilde çalışması hem firma için hemde kullanıcılar için oldukça sıkıntı olmuştu. Bu sebepten ötürü firma artık standart satış prosedürünü benimseme kararını aldı. 27 Ekim tarihinde online olarak ön sipariş alımı yapan firma, sektördeki Apple ve HTC’nin yaşadağı problemle karşılaştı ve sistemleri çöktü. Şirket yeniden yaptığı  açıklamada  yeni ön sipariş tarihini duyurdu.

Yeni satış prosedüründe davetiye sistemini kullanmadan, tamamen internet üzerinden OnePlus One akıllı telefon siparişi vermek isteyen kullanıcılar 17 Kasım günü saat 18:00’de resmi web sitesi üzerinden  sipariş vererek cep telefonunu satın alabilecekler. Diğer yandan OnePlus  firması , sunucu özelliklerini arttırdıklarını ve  sipariş için hazır olduklarını duyurdu.

oneplus-one-intro

Duyurusunda sipariş sistemi hakkında bilgide veren firma;  sipariş veren ve ödemesini gerçekleştiren kullanıcılarına ürünü kargo ile kısa bir süre içerisinde teslim edecek. Fakat stoklar tükenirse kalan kullanıcılar sonraki satış listesine eklenecek. Hali hazırda davetiyeleri olan ve OnePlus One’a daha kavuşamayanlar ön sıralara çekilerek ilk teslimatları kendilerinin alması sağlanacak.

Ürünler kargoya verilene kadar ücretler bankadan OnePlus’e geçiş yapmayacak ve  bankada bekletilecek. Bu sayede sipariş iptali için süreç daha kolay olacak. Firma bu yeni düzenlemeler sayesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamayı hedefliyor. Ayrıca şirketin dar boğaza girmesini de engellemeyi hedefliyor.

Yorum Yap