Google tarafından Nexus serisi akıllı telefonlar için yayınlanması hedeflenen Android 5.0 Lollipop güncellemesi, pil ömrünü etkileyen bir hatadan dolayı ertelenme kararı alınmıştı ve yeni tarih 12 Kasım olarak verilmişti.

Google Nexus cihazları için resmi Android güncellemesi hala  daha Google’ın ilgili sayfalarında mevcut değil. Fakat Motorola tarafında bir haber var. Motooral ikinci nesil Moto G  modeli için Android 5.0 Lollipop güncellemesini başlattığını duyurdu.

Firmanın orta seviye cihazları arasında önemli satış rakamlarına ulaşan Moto G, 386 MB’lık güncelleme ile Lollipop platformuna geçiş yapabiliyor. Fakat bu güncelleme sadece “soak test” olarak yayınlandı. Soak test ne diye sorarsanız,  bir takım ön başvuru yapan arkadaşlara sunulan ve güncellemenin test edilmesini sağlayan bir ön test işlemi olarak adlandırabiliriz.

Yakın zamanda Soak teste başvurmayan kişiler içinde güncellemenin diğer kullanıcılar içinde güncelleme yayınlanacak . Henüz Google Nexus cihazları için dahi daha güncelleme sunulmamışken Motorola’nın  güncellemeyi sunması ve LG cephesinden de G3 için  çok kısa bir süre içerisinde duyurucağını açıklaması Google Nexus  cihazlarının en önemli özelliği olan  Android güncellemesinin,   diğer üreticilerin daha çabuk vermesi  kullanıcılar açısından sevindirici fakat Google tarafında ise düşündürücü bir durum.

Android 5.0 Lolipop güncellemesinin getirdiklerini, hız ve performans durumları, kamera performansı ve diğer tüm özellikleri sizlere test ederek sunacağız. Motorola’nın  orta seviye fiyat performans ürünü olan telefonuna bu kadar önem vermesi, firmanın tekrardan akıllı telefon pazarında yer edinmeyi amaçladığının göstergesi diyebiliriz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap