Dünyanın en büyük sosyal ağı olma yolunda emin adımlarla yürüyen Facebook,  edindiği tecrübeyi sosyal ağların dışında da kullanmayı hedefliyor ve çalışanların kullanabileceği bir servis üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Facebook‘tan  sıkça karşımıza çıkan  haber kaynağına, gruplara ve mesajlaşma gibi özelliklere sahip olacak bu yeni sistemde farklı olarak ise sunulacak olan  iş profilleri, yeni gizlilik ayarları ve dosya paylaşımı  özellikleri yer alıyor. Bu yeniliklerle birlikte Facebook, iş yaşamı ile özel yaşamı birbirinden ayırmak istiyor. Şu anda Londra’da testlerine başlanan yeni özellikler beraber bir başka yenilik ise reklamların olmaması. Fakat sistem tam randımanlı olarak hazır olduğunda reklamların yeniden yerini alacağı gelen tahminler arasında yer alıyor.

Facebook’un bu yeni projesi ile dünyanın bir başka platformu olan Linkedln’ e rakip olacağı konuşulanlar arasında. Zira Linkedln, Facebook’un yeni projesinin temelde yaptığı işi yapan başka bir internet projesi ve oldukça popüler bir hizmet olma konusunda emin adımlar atıyor.

Facebook’un yeni projesinin, yani Facebook at Work  isimli projesinin detaylarının henüz belli olmadığını belirtmekte fayda var. Oldukça kapsamlı olacağı ve Facebook’un edindiği sosyal medya tecrübesini bu projesinde oldukça sıkça kullanacağı aşikar.

Önümüzdeki günlerde bu projenin ne denli işe yarayacağı ve ne özellikleri barındıracağı detaylandıkça sizlere aktaracağız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap