Finlandiyalı bir ekip tarafından geliştirilen Jolla Tablet projesi oldukça iyi  bir başarıya ulaştı. Rakiplerine oranla oldukça özel bir ürün olarak tanıtılan Jolla Tablet, oluşturulan Indiegogo bağış kampanyasında yaklaşık 1.2 milyon dolar toplamayı başardı.

Açık kaynak kodlu Sailfish işletim sistemini kullanan Jolla Tablet için ilk başta sadece 380 bin dolar bağış talep edildi. Birkaç saat içerisinde bu hedefe ulaşıldı, iki gün sonrasında ise 1.18 milyon dolar bağış miktarına ulaştı. 7400 bağışçının  yaptığı bağışlar ile gerçeğe çevirdiği tabletin Indiegogo kampanyası 17 gün sonra bitecek.

Oldukça uygun fiyatlar ile bu tarz güzel bir tablet edinme şansı yakalayan  bağışçıların kotayı  erken doldurması beraberinde yeni bağışçular için minimum 209 dolar fiyat etiketinin olmasına neden oldu.

Jolla’nın kurucularından biri olan Marc Dillon, kampanyaya başlamadan önce bu tarz bir ilgi olacağını tahmin ettiklerini belirtiyor.

jolla-tablet-karsilastirma

 

Jolla Tablet 7.85 inç ekran boyutuna sahip ve iPad Mini 3 ile Nokia N1  gibi benzerlerine  göre piksel yoğunluk değeri yani PPI değeri daha yüksek. Android uygulamaları ile tam uyumlu olarak çalışan tablet piyasada genel kullanıma sunulduğunda ise  fiyatı 150 dolar etiketiyle bizi karşılayacak. Bu sayede rakiplerinin önüne geçme konusunda yine oldukça fazla artı özellik edinmiş olacak.

 

Yorum Yap