Artık dünyanın en büyük markası olan Apple’ın geçtiğimiz haziran ayında düzenlemiş olduğu Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı olan WWDC’de tanıtmış olduğu iOS 8’in üzerinde yürütülen çalışmalar uzun süredir sürmekteydi.

Telefon ve tablet ailesi için hazırlandığı güncellemesini iPhone 4S ve iPad 2 dahil olmak üzere tüm yeni nesil cihazları için yayınlayan Apple’da, en eski olarak tabir edilen iPhone 4S ve iPad 2 modellerinin bu güncelleme ile  performansları adeta dibe vurmuştu. Yeni yayınlanan  iOS 8.1.1 güncellemesinde ise  Apple, iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarını hedeflemekte.

Bu iki cihaz sahibi olan kullanıcılar daha önce benzer bir sorunu  iPhone 4 kullanıcılarının iOS 7‘ye geçişte yaşadığını görmüşlerde. Yine benzer şekilde aşırı yavaşlama ve kasmalardan şikayetçi olmuşlardı.

Bu şikayetler üzerine Apple hemen iOS 8.1 güncellemesini yayınlamıştı. Yayınladığı bu  güncelleme ile bir takım eksiklikleri gidersede yinede kullanıcıların derdine derman olamamıştı.

Hal böyle olunca Apple bu konu üzerinde daha fazla yoğunlaştı ve  çalışmalarını tüm hızıyla etti. Bu çalışmalarının sonucunda Apple  son meyvesi olan  iOS 8.1.1 güncellemesini yayına aldı.

ios

iOS 8 ile beraber performans kaybına sebebiyet verildiği belirten iPad 2 ve iPhone 4S kullanıcıları  için bu güncelleme oldukça sevindirici bir haber. iOS 8.1.1 güncellemesi  yayınlandı ve bu güncelleme, performansı en iyi düzeye getirmek için iyileştirmeleri kullanıcılara sunuyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap