Yenilikçi fikirlere  yatırım bulmak amacıyla girişimcilere ve fikir sahiplerine hizmet veren  Kickstarter isimli platform birbirinden ilginç, gerekli ve gereksiz bir çok fikre  ev sahipliği yapmaya hız kesmeden devam ediyor. Buna en son örnek ise fikir olarak gülümseten bu hashtag tuşunu söylersek herhalde çok fazla kişinin tepkisini çekmeyiz.

hashtag_3
HashKey ismindeki tek tuş, zamanının oldukça büyük bir kısmını bilgisayar ile  sosyal ağlarda geçiren kullanıcılar hedeflenerek tasarlanmış bir fikir diyebiliriz. Klavyeden “Alt Gr + 3″ ya da “Ctrl + Alt + 3″ kombinasyonlarıyla ekrana çıktısı alınan ve genellikle etiketlerin başında gördüğümüz “#” simgesini tek butona indirgemeye yarayan HashKey’in, Twitter ve Instagram’da öncü olmak üzere  diğer sosyal ağ kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştıracağı düşünülüyor.

hashtag_2

Plastik ve Mac  bilgisayarlar için fırçalanmış alüminyum olmak üzere 2 model ile  piyasada kullanıcıların kullanımına sunulacak olan ufak boyutlardaki cihaz, USB portu üzerinden bilgisayar ile iletişim sağlıyor. Büyük ihtimalle bu haberimizi okuduğunuzda  “Ne gerek var?” diye kendinize bir soru soracağınınızı tahmin etsek te şu sıralar 15 bin euroluk hedefinin yaklaşık 900 eurosunu toplamayı başarmış görünüyor.

Fikir olarak kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak her türlü cihazı, projeyi ve aracı desteklemeyi kendime adıma amaç edinmiş olsam da, bir o kadar gereksiz bir cihazı da destekleyecek kadar düşüncesiz ve müsrif değilim. Bunu söylememin temel amacı ürünün son kullanıcı ile ulaştığı zaman ki fiyat etiketinde 26 dolar yazacak olmasından kaynaklanıyor. Bakalım Hashkey istediği bağış miktarını toplayarak, son kullanıcının takdirini kazanabilecek mi? Hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

  • Teknolojiye Atar Yapan Genç

    Aşırı gerksiz olmuş. Zaten klavyede o kombinasyon var. Para vermeye değmez, israf.