Kulaklılar insanların dinlediklerini özelleştirmelerinde oldukça büyük şans tanıyan cihazlar. Günümüzde yaygınlaşan kablosuz kulaklar ise oldukça güzel cihazlar olsalar da her türlü cihazdaki pil problemi maalesef burada da karşımıza çıkıyor. HELIOS  isimli bir kulaklık ise bu durumdan bizi kurtaracak gibi gözüküyor. Üzerinde bulunan güneş panelleri vasıtasıyla güneş enerjisini toplama özelliğine sahip. Bu sayede daha uzun süre müzik keyfini kullanıcılara sunuyor.

Katlanabilir yapısı sayesinde oldukça  kolayca taşınabilen kulaklık 1 saat süresince güneşten elde ettiği enerji vasıtasıyla yarım saatlik kullanım deneyimi sunuyor. Ayrıca hali hazırda barındırdığı  430 mAh kapasiteli pil vasıtasıyla da 15 saat  gibi bir süre boyunca müzik dinlenebiliyor. Bu şekilde  hava güneşli olmasa dahi kesintisiz müzik dinlemek mümkün oluyor.

helios

HELIOS, üzerinde barındırdığı mikrofon yardımıyla kulaklık ile konuşma yapabilme yeteneğine sahip. Müzik dinlerken telefonunuza gelen çağrıları kulaklığın üzerindeki tuş vasıtasıyla kolay bir şekilde konuşmaya geçiş yapabilirsiniz. Dayanıklı ve oldukça kaliteli malzemeden üretildiği belirtilen kulaklığın üst düzey bir ses performansına sahip olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Mat siyah, parlak siyah, karbon ve tahta renk seçenekleriyle piyasaya çıkacak olan kulaklığa hali hazırda  100 sterlin vererek satın  almak mümkün. Cihaz tam olarak son kullanıcıya sunulduğunda ise fiyatının 180 sterlin olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kickstarter üzerindeki kampanyasının bitmesine 37 gün kalan ve istediği 50 bin sterlinlik desteğin yaklaşık 3 bin sterlin gibi bir  meblağını toplamayı başaran HELIOS, 2015′in ocak ayında son kullanıcı ile buluşmayı hedefliyor.

Yorum Yap