Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Google‘ın artık herkesin bildiği bir ortam anlayışı var. Android‘in yaygınlaşmasıyla mobil cihaz-PC arası senkronize çalışan uygulamalar hayatı kolaylaştırır nitelikte. Bu uygulamalardan biri de Google’ın not tutma çözümü olan Keep.

Genel Detaylar

Keep’in basit arayüzü ve notları renklendirme seçeneği kafa karışıklığını engelliyor. Hem web sürümünde hem de mobil uygulamasında aynı arayüz kullanılıyor ve yaptığınız değişiklikler anlık olarak tüm cihazlarınıza senkronize ediliyor. Google’ın Android’e iyice yedirdiği sağa-sola parmak hareketiyle yazdığınız notu arşivlemek mümkün. Arşive attığınız notlar bir süre daha orada kalıp sonrasında siliniyor.

Web'de Keep

Web’de Keep

Keep Android Uygulaması

Keep Android Uygulaması

Deneyim

Ben Keep’i günlük yaşantımda aktif bir şekilde kullanıyorum. Gün içinde aldığım ufak notlar dışında teknofiber.net için yazdıklarımı da Keep’te tutuyorum ve istediğimde Android uygulamasında, istediğimde bilgisayarımda yazıyorum. Ders notları için de gayet elverişli. Derste telefona not alıp evde bilgisayarın büyük ekranından ders çalışmak gayet güzel.

Keep’in işaretlemeli liste seçeneği en basitinden bir alışveriş listesi hazırlamak için gayet kullanışlı. Madde madde liste hazırlayıp sonrasında tamamlanan maddeyi işaretleyebiliyorsunuz.

Sonuç olarak Keep benim beğendiğim bir uygulama. Tüm notlarım için Keep’i kullanıyorum. Uygulamayı farklı platformlarda denemek isterseniz linkler aşağıda.

Web Versiyonu
Google Play Store

Yorum Yap