Galaxy Note 4 merak edilenler konusu ile sizlere bugün Samsung firmasının adeta bir dev niteliğinde ürettiği telefonlar arasında yer alan Note 4’ün merak edilen özellikleri ve içeriğinde bulunan donanımlarını tanıtacağız. Daha önce Chip Dergisi Galaxy Note 4’ü incelemişti ve kamera testleri yapmıştı. Hem Chip Dergisi’nin yazısından yola çıkarak, hem de kendi inceleme ve gözlemlemelerimize dayanarak Galaxy Note 4 ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını bu yazımızda yazdık.

Galaxy Note 4 telefonu ile Samsung firması Galaxy serisi adı altında dünya üzerinde gündeme bomba niteliğinde düşen ilk telefonu olarak Galaxy SIII ve sonrasında çıkarmış olduğu Galaxy Note serileri adı altında dev büyüklükte ve donanımsal olarak da bir o kadar sağlam olarak telefon üretmiştir.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

Telefonların son serisi olarak bilinen Galaxy Note 4 özellikleri ile kullanıcıların oldukça fazla dikkatini çekmektedir. Note 4’ün Eylül 2014 tarihi altında piyasaya sürülerek telefonu kişilerin kullanımına sunarak çeşitli artı ve eksi yönlerini toplayarak ona göre diğer telefonlara yönelik olarak geliştirme yapmaktadırlar.

Galaxy Note 4 ekran boyutu olarak 5.7 inç olarak QHD ekran bulunmaktadır. Ekran üzerinde SUPER Amoled teknolojisi bulunurken bunlara ek olarak da çok pikselli bir ekranı bulunmaktadır. QHD açılımı olarak Quad HD kullanılırken 2560 x 1440 piksel özelliğindedir. 5.7 inçlik dev boyutlu ekran üzerinde 1440p video izleme fırsatı sunmaktadır. Galaxy Note 4 ekranı üzere 4,515ppi piksel yoğunluğu bulunmaktadır. Note 3 ile aynı ekran boyutunda bulunmaktadır.

Galaxy Note 4 tasarımı olarak adeta bir gemi diyebiliriz. Çünkü 6 inçlere kadar çıkmasını beklediğimiz Samsung firması 5.7 inçlik boyutunda kalmıştır. Telefonu milimetrik olarak 78.6 mm genişliğe, 153.5 mm yüksekliğe ve 8.5 mm bir kalınlığa sahiptir. Phablet olarak bilinmektedir. Plastik gövde yapısı olarak daha az plastiğe yer veren Samsung, Note 3 üretiminin ardından gelen eksi yönler de bulunan plastik yapısını değiştirme yoluna gitmiştir.

Galaxy Note 4 kamerası olarak 16 mega piksel bulunmaktadır. Bunların yanı sıra da sabitleştirme olarak nesne takipleştirme ve geliştirilmiş düşük ışık performansı da yer almaktadır.

Yorum Yap